Čerstvé Sperma
Připouštěcí poplatek 800,- EUR

Na kontaktní formulář

Prémiovaný hřebec z Mnichova v roce 2014

Santo Domingo je neobyčejně sympatický drezurní hřebec, který imponuje svým šarmem a výrazem, hřebec jasně předurčený pro drezurní obdélník. Oplývá prvotřídním pohybem v klusu, stejně tak i kroku a cvalu. Na konci roku 2014 úspěšně absolvoval 30denní test ve Schlieckau, kde naplno předvedl svůj potenciál (hodnocení testačního jezdce: 9,25). V roce 2015 debutoval ve sportu a na své konto si připsal několik umístění a vítězství v soutěžích pro mladé koně. Stal se jezdeckým šampionem Sachsen-Thüringen v Burgstädt a byl třetí na jihoněmeckém šampionátu v Nördlingenu. S nadprůměrným hodnocením také absolvoval 70denní test ve Schlieckau. Chovateli byl hojně využíván a z jeho prvního ročníku pochází prémiovaná hříbata, je otcem druhé a čtvrté klisničky z finále Německého šampionátu hříbat z Lienenu a za vysoké částky dražených hříbat na aukcích v Nördlingenu (23 000 euro) a Vechty (48 000 euro).

Otec San Amour I byl již od svých mladých let „dvorním dodavatelem“ pro aukce, výstavy a šampionáty. Je otcem vítězů Bundeschampionatu a vice než 37 körovaných synů, k nimž patří vítěz jihoněmeckého körungu z roku 2011. Mateřský otec Fürst Heinrich obdržel v roce 2002 hlavní prémii mezi čtyřletými hřebci při příležitosti oldenburského körungu a v roce 2003 byl oslavovaným mistrem světa mladých drezurních koní ve Verdenu (pětiletí). Mezitím se z něj stal špičkový plemeník s více než 50 körovanými syny a vice než stovkou klisen se stát. a svaz. prémií.

Santo Domingova rodina je jednou z nejúspěšnějších v Německu. Za zmínku stojí především výjimečná klisna Poetin, která se stala vítězkou Bundeschampionatu, spolkovou vítězkou a také mistryní světa mladých drezurních koní.

Dalsi informace:

Bába, st. pr. klisna Power Girl se umisťovala v soutěžích pro mladé koně. Její otec, tmavý ryzák Royal Dance, byl v roce 1998vítězem oldenburského körungu. Díky hřebcům Rohdiamant a Donnerhall se v jeho původu objevuje ta nejlepší drezurní krev a během svého dvouletého působení v Oldenbursku dal tři körované syny. Ve své kariéře pak pokračoval v Nizozemsku. Santo Domingova prabába Paloma byla taktéž úspěšná v parkurovém sportu do stupně S. Její pravá sestra Parodie dala v mezinárodním parkurovém sportu úspěšného plemenného hřebce Goldwing/Sandor Szasz (HUN). Holštýn Lucarlo, který je ve čtvrté generaci, byl úspěšným účastníkem Bundeschampionatu ve Verdenu. Později dosáhl mnoha vítězství v parkurech stupně ST a umístění v T. Jeho licencovaný syn L’Ami byl výjimečným koněm, který zvítězil v mnoha Velkých cenách. Díky hřebcům Dorfjunge a Junior se v dalších generacích objevují domácí brandenburští hřebci. Rodina Santo Dominga je jednou z nejúspěšnějších v Německu. K rodině Pauline (po Charlatan – Lodz – Delegierter – Wachmeister), která je hlavní rodinou zemského hřebčince Neustadt/Dosse, patří také vítězka Bundeschampionatu Prima Ballerina (po Lord Sinclair I). Z této linie pochází více než 30 plemenných hřebců, mimo jiné Achat , Belantis, Brigadier, Browning, Caprigold, Debüt, Duden, Frühtau, Kurant, Quaterback, Samba Hit I-V, Sturmvogel, Silberstern a Sommerhit. Z této rodiny pochází vítězové körungů a výkonnostních zkoušek hřebců, vítězové Bundeschampionatu, vítězky přehlídek klisen a mistr světa. Za zmínku stojí především výjimečná klisna Poetin, která byl vítězkou Bundeschampionatu, spolkovou vítězkou a mistryní světa mladých koní.

Stanice: Sächsiche Gestütsverwaltung, Moritzburg (ZH Moritzburg)

Licencován pro: německého sportovního koně, vestfálskou, rýnskou, oldenburskou a meklenburskou PK, Svaz chovatelů německého koně

Chovatel: Gestüt Elstertal, Wolfersdorf

Majitel: Sächsische Gestütsverwaltung, Moritzburg; Gestüt Sprehe, Benstrup